WorldCat Identities

Beqja, Hamit

Overview
Works: 25 works in 47 publications in 1 language and 87 library holdings
Genres: History  Biography 
Roles: Author
Classifications: DR978, 370.19094965
Publication Timeline
.
Most widely held works about Hamit Beqja
 
Most widely held works by Hamit Beqja
Rreth edukatës qytetare by Hamit Beqja( Book )

3 editions published in 1983 in Albanian and Undetermined and held by 7 WorldCat member libraries worldwide

Si sillemi, ç'zakone ndjekim? : rreth edukatës qytetare by Hamit Beqja( Book )

4 editions published between 1986 and 2016 in Albanian and held by 7 WorldCat member libraries worldwide

Procesi i tranzicionit demokratik dhe psikologjia e shqiptarëve të sotëm : vrojtime e meditime by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 2000 in Albanian and held by 6 WorldCat member libraries worldwide

Riorganizimi i shkollës në R.P. Sh by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 1964 in Albanian and held by 5 WorldCat member libraries worldwide

Kë edukojmë, si edukojmë? : bashkëbisedime për edukatën by Hamit Beqja( Book )

3 editions published between 1987 and 2016 in Albanian and Undetermined and held by 5 WorldCat member libraries worldwide

Rrjedhave të sociologjisë së edukatës e të kulturës by Hamit Beqja( Book )

4 editions published in 1989 in Albanian and Undetermined and held by 5 WorldCat member libraries worldwide

Edhe engjëlli, edhe djalli janë brenda tek i gjalli : rreth dyzimit të personalitetit njerëzor by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 2016 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Procesi i tranzicionit demokratik dhe psikologjia e shqiptarëve të sotëm : vrojtime e meditime by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 2016 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Në themelet e arsimit tonë popullor : përmbledhje artikujsh dhe studimesh by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 2016 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Teoria dhe metodika e edukatës komuniste by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 1985 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Edhe engjëlli edhe djalli janë brenda te i gjalli : Rreth dyzimit të personalitetit njerëzor by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 1995 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Gruaja, kjo qenie e shenjtë : vëzhgime e meditime by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 2016 in Albanian and held by 4 WorldCat member libraries worldwide

Revolucioni ynë kultural by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 1962 in Undetermined and Albanian and held by 3 WorldCat member libraries worldwide

Rrjedhave të sociologjisë së edukatës e të kultutës by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 1989 in Albanian and held by 2 WorldCat member libraries worldwide

P̈er rininë dhe me rininë by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 1991 in Undetermined and Albanian and held by 2 WorldCat member libraries worldwide

Gruaja, kjo qenie [e] "shenjte" : (vëzhgime e meditime) by Hamit Beqja( Book )

2 editions published between 2002 and 2003 in Albanian and held by 2 WorldCat member libraries worldwide

Divorci : vrojtime e refleksione by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 2000 in Albanian and held by 2 WorldCat member libraries worldwide

Edukata, me syrin e popullit : hulumtime e përsiatje rreth edukatës dhe pedagogjisë popullore by Hamit Beqja( Book )

2 editions published in 1988 in Undetermined and Albanian and held by 2 WorldCat member libraries worldwide

20 vjet Shqipëri socialiste( Book )

1 edition published in 1964 in Albanian and held by 1 WorldCat member library worldwide

Per dashurine, per seksin per studentet e mi : me sy sociopsikologu dhe ne veshtrimin e studenteve te mi by Hamit Beqja( Book )

1 edition published in 1996 in Albanian and held by 1 WorldCat member library worldwide

 
moreShow More Titles
fewerShow Fewer Titles
Audience Level
0
Audience Level
1
  Kids General Special  
Audience level: 0.87 (from 0.42 for Per dashur ... to 0.97 for Edukata, m ...)

Languages